Misie i inne pluszaki,  Zabawki klientów

Lisek Małego Księcia

Wielu zna opowieść „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Główny bohater i lis, to chyba najciekawsza para z całej opowieści. Para, która pokazuje siłę przyjaźni i zwraca uwagę na wysiłek w jej budowaniu i późniejszym pielęgnowaniu. Słowa lisa , są bardzo często przytaczane kiedy mówi się o przyjaźni.

„Jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców. Nie potrzebuję ciebie. I Ty mnie nie potrzebujesz. Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie”.

Piszę o tym, bo taki właśnie lisek Małego Księcia trafił do mojej pracowni. Powiedzmy sobie szczerze, że nawet z tym kawałkiem materiału i oczami z guzików, łączy szczera i sentymentalna przyjaźń mojego klienta. Ów Mały Książę, choć już dorosły, poprosił abym podleczyła jego starganego życiem przyjaciela.

Przyjaciel niestety mocno podupadł na zdrowiu a dziury sprawiły, że los jego był prawie przesądzony. Od czego ma się jednak prawdziwych przyjaciół. Dostanie nieborak drugie życie.

Chyba nie muszę mówić jak ważnym był każdy szczegół tej maskotki. Szczęście w nieszczęściu, że uszyto go z dwóch rodzajów grubej tkaniny i tylko ta jedna tak mocno się zniszczyła. Druga, ciemniejsza okazała się ponadrywana ale i na to znalazłam sposób.

Po standardowej kąpieli, liska sprułam. Materiał, który miałam wykorzystać podkleiłam od środka i zabezpieczyłam przed dalszą degradacją. Pozostałe elementy uszyłam z nowej grubej tkaniny. Pozostałe dziurki musiałam zacerować. Gdyby miało ich nie być musiałabym wymienić wszystko, a to oznaczałoby nową maskotkę. Nie o to jednak chodziło.

Aby móc idealnie odnieść się do stanu sprzed naprawy, poczyniłam dokładną dokumentację fotograficzną. Pomierzyłam wszystkie szwy, tak by przenieść je potem na nowe miejsce. Wdzięczny to lisek, bo całkiem dobrze współpracował, a po skończonej pracy wygląda dużo lepiej.

Przyjaźń liska i jego Małego Księcia będzie mogła trwać dalej…

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

56/2022

One Comment

  • Anna

    Pani jest cudotwórcą ! piękny lisek i mistrzowska naprawa , w wolnych chwilach przeglądam sobie Pani blog i zachwycam się efektami pracy . I czekam w kolejce 🙂
    Pozdrawiam Ania

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *