Lalki,  Zabawki klientów

Naprawa połamanej nogi

Celby to niezwykle kruche lalki. Ta jest już kolejną, której naprawy się podjęłam. Jej noga została niefortunnie połamana. Kiedyś była chyba naprawiana, a to uszkodzenie jest prawdopodobnie kolejnym.

Problemem w tego typu sytuacjach jest zdeformowanie części, ponieważ niezwykle trudno je „nagiąć” do pierwotnej formy. Tworzywo, z którego Celby są zrobione jest niezwykle cienkie, delikatne i podatne na uszkodzenia zupełnie jak skorupka jajka.

Lalki Celby to unikaty, o które trudno na portalach sprzedażowych. Zatem i o oryginalne części nie jest łatwo. Ponieważ nie ma jednak rzeczy niemożliwych, nogę trzeba naprawić i już.

Ze względu na rozmiar uszkodzeń postanowiłam naprawić nogę akrylem. Połączyłam części i skleiłam je od środka. Tutaj żaden klej nie miał szansy powodzenia ze względu na cienkie łączenia i zdeformowany element. Dla podtrzymania oderwanego elementu oraz swego rodzaju rusztowania dla późniejszego wypełnienia, nogę wymościłam papierem.

Po sklejeniu uzupełniłam ubytki akrylem. Tym razem nie korzystałam z glinki, ponieważ obawiałam się, że nie wytrzyma na łączeniach. Całość zeszlifowałam aby wyrównać nierówności. Może nie wyszło idealnie ale obawiałam się już dalszych prac.

Na koniec pozostało pomalowanie nogi. Kolor udało mi się dobrać prawie idealnie. Nóżka prezentuje się bardzo dobrze. Jest stabilna. Lalka może wrócić do domu i stanąć na honorowym miejscu.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

261/2022

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *