Naprawa lalek

Wszystko może się zepsuć, zabawki także. Kochane, przytulane, często ulegają “wypadkom”. Zdarza się, że po latach tracą swój dawny blask. Znalezione w pudełkach z pamiątkami, odkopane w piwnicy czy na strychu przywołują cudowne wspomnienia. Czas by kolejne pokolenie mogło się nimi bawić.

Pierwsza lalka, którą naprawiałam trafiła do mnie przez przypadek. Napisała do mnie koleżanka kuzynki z pytaniem czy nie chciałabym zająć się jej lalką. Pomyślała, że skoro szyję zabawki, to może potrafię je również naprawić. Ponieważ nie potrafię odmawiać, zgodziłam się. Efekt mojej pracy zachwycił mnie i sprawił, że poczułam iż mogę to robić częściej.

I tak to się właśnie zaczęło. Nie wszystkie prace wylądowały na blogu. Pomyślałam jednak, dlaczego nie? Ludzie dzwonią do mnie z prośbą o pomoc. Cieszę się, że chcą odnowić swoje lalki i zabawki. Kocham takie metamorfozy. To naprawdę wspaniałe uczucie gdy widzisz starą zabawkę a jednak nową a może na odwrót?

Jeśli posiadasz zabawkę, której chcesz przywrócić dawny wygląd. Jest ważna dla Ciebie lub Twojego dziecka skorzystaj z pomocy.

Jak to się odbywa czyli najważniejsze informacje

 1. Jeśli masz taką możliwość, zrób zdjęcia swojej zabawce.
 2. Prześlij mi je e-mailem i opisz co dolega Twojej lalce, maskotce czy innej zabawce.
 3. W odpowiedzi otrzymasz informację czy podejmę się naprawy. Jej przybliżonym koszcie, wstępnym zakresie prac oraz przybliżonym terminie wykonania usługi.
 4. Odpowiedzi na e-maile to jedno, wysyłka „pacjentów” do mojej pracowni to drugie. Otrzymuję wiele zapytań o możliwość naprawy lalek czy innych zabawek. Nieraz klienci decydują się od razu a czasami potrzebują czasu do namysłu. W związku z tym wszystkie zabawki naprawiane są w kolejności dotarcia do mojej pracowni.
 5. Jeśli nie jest to dla Ciebie problemem, zabawka może poczekać na swoją kolej u mnie na miejscu.
 6. Czasami zdjęcia nie oddają realnego obrazu dlatego dopiero po dotarciu zabawki do pracowni, oceniam faktyczny zakres prac. W tym momencie skontaktuję się z Tobą telefonicznie. Jeśli okaże się, że można zrobić coś więcej lub mniej, omówimy to wspólnie i ustalimy ostateczny koszt oraz termin wykonania usługi.
 7. Kiedy zabawka będzie już naprawiona, prześlę Ci jej zdjęcia oraz numer konta do dokonania przelewu. To będzie moment na ocenę pracy i ewentualne ostateczne uwagi.
 8. Po otrzymaniu zapłaty, bezpiecznie zapakowana, Twoja zabawka wróci do Ciebie dostarczona przez kuriera DPD.

Wycena naprawy

Ile to kosztuje, spytasz? Wyceniam indywidualnie. Koszt naprawy uzależniony jest od wielkości prac. Obejmuje robociznę, koszt materiałów użytych do naprawy oraz koszt wysyłki do domu.

Jak dostarczyć zabawkę

Moja pracownia znajduje się w Piasecznie pod Warszawą. Jeśli mieszkasz w okolicy możesz dostarczyć ją osobiście. Zapraszam serdecznie.

W przeciwnym razie proszę o wysyłkę kurierem lub do paczkomatu InPost.

Dane do wysyłki kurierem:

Bernadeta Szyszkowska

ul. Gen. Grochowskiego 1/6

05-500 Piaseczno

tel. 668122648

e-mail: kontakt@uzywanelalki.pl

Dane do wysyłki do paczkomatu InPost:

Bernadeta Szyszkowska

Paczkomat PIA05A w Piasecznie przy ul. Dworcowej 9

tel. 668122648

e-mail: kontakt@uzywanelalki.pl

Proszę nie wysyłać paczek Pocztą Polską.

Poczta w Piasecznie nie dostarcza przesyłek do domu, nie wystawia awizo. Paczki giną na kilka tygodni. Ta forma wysyłki jest tylko niepotrzebnym stresem zarówno dla klienta jak i dla mnie.

Mam nadzieję, że znalazłeś tu wyczerpujące informacje. Przybliżone wolne terminy znajdziesz w kalendarzu poniżej. Terminy są dość odległe. Poza naprawą zabawek zajmuję się również robieniem zabawek na zamówienie. Dla wygody klientów zapraszam do wirtualnej poczekalni. Tam można sprawdzić na jakim etapie kolejki jest przysłana do naprawy zabawka.


Jeśli mogę pomóc w czymś jeszcze, zapraszam do kontaktu.


   
   
  *pole wymagane


  Moje dotychczasowe naprawy znajdziesz w kategorii „Renowacje zabawek”.