Lalki,  Zabawki klientów

Czy warto naprawiać stare zabawki?

Spotykam się z pytaniami, czy warto odnowić starą zabawkę. Czy to się opłaca? Zdarza się, że koszt naprawy przekracza jej wartość. Nie mnie oceniać decyzje klientów. Myślę, że warto zawalczyć o każdą rzecz. Nie ważne czy to zabawka, czy artykuł codziennego użytku. Wyrzucić zawsze można, ale po co kupować coś nowego, skoro można podarować drugie życie czemuś „staremu”? W moim odczuciu, naprawiona lalka czy maskotka może być również piękną dekoracją. Czym bowiem się różni od kupowanych na szybko pamiątek czy dekoracji w sieciówkach? Stare rzeczy są bardziej oryginalne, bo często już unikatowe.

Moja klientka zauroczyła się znalezioną na targu porcelanową lalką. Zwykła chińska lalka, brudna, z uszkodzoną nogą, wyrwaną peruką. A jednak musiała mieć ten błysk w oku. Czy tak wiele potrzeba? Tylko spójrzcie.

Lalkę wyczyściłam. Nogę skleiłam. Ubranko wyprałam. Poprawiłam szwy. Wymieniłam gumki. Dodałam kilka dodatków. Włosy zregenerowałam i zadbałam o ładny wygląd buzi. Uroczy maleńki kapelusik zrobiłam szydełkiem. Lalka jest przeurocza.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

350/2023

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *