Misie i inne pluszaki,  Zabawki klientów

Wyjątkowy miś

Trudno ukoić ból po stracie bliskiej osoby, jednak gdy ma się wokół przyjaciół nie cierpi się w samotności. Ktoś ma wielkie szczęście mając ich przy sobie w trudnym dla siebie momencie. Czy pamiątkowy miś doda mu otuchy?

O jego naprawę poprosiła mnie klientka. To ważna pamiątka w jej rodzinie. Rodzinie, którą jakiś czas temu dotknęła śmierć. Naprawiony miś miał sprawić radość jego właścicielowi. Jest pamiątką po zmarłej mamie.

Miś na pierwszy rzut oka miał tylko urwaną nogę oraz brak noska i uśmiechu. Po tych ostatnich pozostały tylko ślady kleju. Okazało się jednak, że przyda mu się większa pomoc.

Naprawa

Tego typu misie zawsze rozmontowuję. Rozkładam na poszczególne elementy. To przeważnie kilkudziesięcioletnie zabawki, które raczej nie miały kontaktu z wodą. Po latach futerko potrafi być sparciałe co staje się powodem powstawania dziur. Tak było i tym razem. Po pozbyciu się wypełnienia futerko trafiło do prania. Wieloletni kurz i brud zniknął bez śladu.

Zależało mi aby zachować oryginalne futerko na zniszczonej nodze. Połączyłam ze sobą skrawki tkaniny. Podkleiłam ją od środka futerkiem i całość zabezpieczyłam jeszcze dodatkową warstwą bawełny. Udało się. Każdy element misia, łapki, brzuszek, główka wymagały szycia i podklejenia. Nie martwię się, że tkanina robi się w tym miejscu sztywna, ponieważ misiek jest i tak mocno wypchany zatem nie czuć różnicy w dotyku. Obszyłam misia po szwach bo w niektórych miejscach puściły.

Kiedy futerko było już pozszywane i wzmocnione zajęłam się oczętami. Były matowe więc zdemontowałam je i wypolerowałam. W miejscu oderwanego noska i uśmiechu pozostał ślad po kleju. Klientka nie miała kogo spytać o to jak wyglądał miś dawniej więc ustaliłyśmy, że zrobię nosek z kawałka skórki. Wykroiłam odpowiedni kształt.

Zmontowany, miś wygląda prawie jak nowy. Po jego dziurach nie ma już śladu. Futerko czyste, pachnące jest milutkie w dotyku. Łapki są ruchome w stawach. Myślę, że gdy jego właściciel otworzy pudełko otrzyma miłą niespodziankę.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

242/2021

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *