Misie i inne pluszaki,  Zabawki klientów

Wakacyjni goście

Miło mi, że informacja o naprawach lalek i pluszaków, którymi się zajmuję zatacza coraz szersze kręgi. Już nie tylko zabawki z Polski trafiają na mój stół. Okres wakacyjny to czas urlopów. Krótkich chwil wypoczynku spędzanych w naszym kraju, podczas których klienci proszą o pomoc i szybką naprawę.

Kiedy oni i dzieci odpoczywają ja szybko zajmuję się ich przytulankami. Muszę zdążyć zanim znów wrócą o swoich krajów.

I tak trafiła mi się małpka pacynka, która wciąż w użytku, wymagała nowej mordki.

Klientce bardzo zależało, by małpka powróciła do dawnego wyglądu. Odtworzenie mordki nie stanowiło problemu. Oczy, które oryginalnie były wyhaftowane wycięłam ze starej mordki i przeniosłam na nową. Wystarczyło ponownie przyszyć je zgodnie z kierunkiem haftu. Ponieważ bawełniana wyściółka w środku była już poprzecierana. Ją również uszyłam na nowo.

Ryś, który do mnie dotarł kilka dni później wymagał naprawy zniszczonego futerka. Tu musiałam ściśle podporządkować się mamie młodego właściciela. Chłopiec jest tak związany z przytulanką, że nie chce w niej zmieniać absolutnie niczego. Ryś, nie mia już kitek na uszach. Są one wytarte. Sflaczały a jednak nadal przytulany miał mocno zniszczone futerko na brzuszku

Po wypraniu i przewróceniu na lewą stronę, pozostało mi zszyć przetarte miejsca. Podkleiłam je.

Teraz brzuszek rysia jest stabilny, nie widać przetarć i nie grozi rozdarciem. Uszko, a uszko pozostało bez zmian…

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

115/2021, 91/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *