Lalki,  Zabawki klientów

Naprawa popękanej główki lalki

Ta rosyjska lalka uległa poważnemu uszkodzeniu. Nikt nie wie jak to się stało, że główka pękła a oczy wpadły do środka. Właścicielka próbowała ratować swoją pamiątkę z dzieciństwa. Doszyła jej nowe włosy, zamontowała gumki ale ciągle lalka nie wyglądała tak jak należy.

I tak lalka trafiła na stół. W pierwszej kolejności odprułam zmechacone loki i rozłożyłam lalę na czynniki pierwsze. Klientka poprosiła o nowe, lalkowe włosy lekko kręcone oraz zaślepkę w kroku.

Po myciu, zajęłam się pękniętą głową. Ten plastik jest ciężki do klejenia dlatego od środka wzmocniłam go dodatkowo bawełną nasączoną klejem.

Oczy wyczyściłam, skleiłam i zamontowałam na swoim miejscu. Zamiast gumy głowę osadziłam na paliku – tak jak to było oryginalnie. Jest teraz na odpowiedniej wysokości w pełni ruchoma. Zrobiłam nową malaturę.

Najbardziej pracochłonne okazało się zrobienie nowej peruki. Cztery metry taśmy wpikowałam w kopułkę głowy. Pasemko po pasemku wkłuwałam w każdą dziurkę a czas leciał. Kręcone włosy są bardzo niewdzięczne i muszę przyznać, że gdy końca nie było widać odkładałam robotę na bok i zabierałam się za kolejne zabawki z kolejki – głównie maskotki.

Kiedy skończyłam poczułam wielką ulgę. Grzywka zakrywa ślady po pęknięciu. Tak się zaaferowałam, że zapomniałam o tym, że pudełku lalki odłożyłam jej sprawny piszczek i zrobiłam jej zaślepkę. Nie miałam już jednak ochoty na robienie kolejnych zdjęć. Lalka ładnie się prezentuje i kompletna wróciła do swojej właścicielki.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

95/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *