Misie i inne pluszaki,  Zabawki klientów

Świąteczny Gnom czyli idą święta

Kiedyś o tej porze przyjmowałam już świąteczne zamówienia na dziergane zabawki. W tym roku będę przywracać do życia stare zabawki, tak aby mogły stać się wyjątkowymi prezentami pod choinką.

Ten świąteczny gnom jest jedną z nich. Oryginalnie był zrobiony z filcu. Piszę zrobiony bo sporo w nim było kleju na gorąco. Filc się przetarł, broda zmechaciła a w rękawiczce zrobiła dziura. Mojemu klientowi bardzo na nim zależy.

Gnom został rozczłonkowany. Czapkę wraz z brodą wyprałam. Brodę wyczesałam na nowo. Ze starych filcowych elementów wykroiłam nowe ciałko. Za zgodą klienta świąteczny skrzat otrzymał też nowe rękawiczki.

Wszystko zszyłam. Nawet czapka jest w tej chwili przyszyta a nie przyklejona. Jedynie broda za pomocą kleju została z lekka przymocowana do brzuszka. Teraz gnom prezentuje się świetnie. Moja córcia już sobie zamówiła takiego samego. Koniecznie z taką dużą czapką.

3 komentarze

  • PB

    Dzien dobry,

    Gnom dotarł do mnie i jestem bardzo zadowolony z wykonania oraz włożonej pracy. Materiał użyty do wykonania jest bardzo fajny jakościowo i na pewno dużo bardziej wytrzymały od poprzedniego filcu. Bardzo fajnie udało się Pani poprawić wygląd brody. Ciesze się, że gnom się podobał 😀 Dziękuje za pomoc w naprawie 🙂

    Pozdrawiam
    PB

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *