Lalki,  Zabawki klientów

Salon piękności dla lalek

No tak, jak inaczej nazwać teraz moje skromne biureczko. Pewna pani przesłała mi kilka lalek na podmalowanie i ogarnięcie włosów.

Ta lalka jest pierwszą z nich. Po umyciu włosów, jej właścicielka nieopatrznie rozczesała kudły i zrobił się wielki galimatias. Lalunia wymagała jeszcze małej naprawy oczu oraz mocowania głowy.

Razem z lalką otrzymałam dla niej sukienkę i majteczki. Sukienunia jest tak urocza, że lalka wygląda w niej jak mała dziewczynka. Pomyślałam, że typowe uczesanie dla tych rosyjskich lalek postarzy panienkę. Aby okiełznać włosy musiałam je najpierw wyprostować a następnie nawinąć na wałki. Nazywam to „gorącą trwałą”. Loki tworzę gorącą wodą. Trzeba poczekać kilka dni na całkowite wyschnięcie włosów. Przy zdejmowaniu wałków należy zadbać o każde pasemko. Odciąć zniszczone końcówki i uformować. Wyszła mi mega trwała na czubku głowy. Z tyłu fajne kręcioły. Kiedy założyłam lalce sukienkę, pomyślałam sobie, że wygląda na taką niesforną Zuzię :). Chwyciłam więc za pukle i zrobiłam dwa małe kucyki.

Mocowanie głowy poprawiłam, brakujące rzęsy znalazłam w środku główki, więc tylko je przykleiłam. Usta podmalowałam na nowo i teraz patrzy na mnie ta niesforna Zuzia a ja nie mogę oderwać od niej wzroku. W tej sukience wygląda odlotowo.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

13/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *