Lalki,  Zabawki klientów

Rumuńska ślicznotka?

To druga z lalek, które przysłała do mnie klientka. Jest to lalka rumuńskiej firmy Aradeanca. Produkowana prawdopodobnie w latach 70 XX w. Jest łudząco podobna do naszych rodzimych produkowanych w Spółdzielni Pracy „Miś” w Siedlcach.

I tą lalę po kąpieli potraktowano szczotką, przez co włosy zrobiły się niezwykle puszyste i trudne do opanowania. Przy takiej ilości włosów na głowie, nie mogłam zrobić jej małych loczków bo wyglądałaby jeszcze gorzej. Klientka przygotowała dla laleczki śliczną różową sukienkę. Fryzura powstała trochę dla niej. Potrzebowałam trochę czasu na poprawę wyglądu blond włosów. Są dość sztywne i w dotyku jakieś dziwne. Na początek wyprostowałam je ale niewiele to pomogło. Umyłam je zatem ponownie a następnie namoczyłam w płynie zmiękczającym. Jeszcze mokre, pasemko po pasemku cieniutkim grzebieniem rozczesałam i wygładziłam. Kiedy wyschły zaczęła się zabawa w ich układanie.Uznałam, że ładnie będą wyglądały takie podwinięte pod spód. Udało się, a dzięki zabiegom odzyskały nawet blask.

Lalka wymagała jeszcze kilku napraw. Zanim wymieniłam gumki w rączkach, musiałam naprawić pęknięte mocowanie. Wymieniłam laluni rzęsy oraz naprawiłam piszczek. Na koniec podleczyłam jej popękane pięty. Plastik w tym miejscu jest bardzo cienki. Powgniatał się i poprzecierał. Pięty nie wyglądają idealnie ale nie mają już dziur i spokojnie można je teraz zapakować w buciki.

Wyszła śliczna lalka. Fryzura całkiem elegancka. Sukienka, którą przygotowała klientka niezwykle urocza.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

14/2021

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *