Lalki,  Zabawki klientów

Pulcia vel Roszpunka

Ukochana lalka z dzieciństwa mojej klientki. Dostała ją od mamy ponad 30 lat temu i całkiem niedawno odkryła w czeluściach pawlacza w domu rodzinnym. Pulcia została dość mocno nadgryziona zębem czasu – twarzyczka zyskała ciemne, włosy jej się sfilcowały, a zdeformowane rączki odpadły. Mimo to, kiedy zobaczyła ją jej córeczka, pokochała tak samo, jak ona dawno temu. I to właśnie dla córki moja klientka chciałaby przywrócić Pulci dawny blask i urok, który wciąż czai się w roztropnych oczkach, zadartym nosku i pyzatej mince.

Tymi słowami rozpoczęła się nasza korespondencja w sprawie Pulci. Klientka bardzo chciała aby lalka dostała nowe włosy. Najlepiej długie aby córka mogła je czesać. Kiedy patrzyłam na twarz tej uroczej lalki skojarzyłam z nią pewną bajkową postać, Wiecie jaką? Trochę żartem zaproponowałam klientce przerobienie jej na Roszpunkę. I tak miałam szyć dla niej nowe ciałko i sukienkę. Klientka natychmiast podchwyciła pomysł.

Kiedy do mnie dotarła, od razu zaczęłam ją wybielać. Zanim przyszła jej kolej, przebarwienia ładnie zniknęły. Na podstawie oryginalnego ciałka, uszyłam Pulci nowe. Oryginalną sukienkę Roszpunki miałam w moich zakamarkach. Przerobiłam ją do odpowiednich rozmiarów.

Kiedy zabrałam się za włosy, okazało się, że głowa pękła w linii gdzie gęsto je wszyto. Skleiłam to miejsce i pozostawiłam oryginalne włosy aby nie zepsuć główki do końca. Nowe włosy zasłoniły uszczerbek.

Kiedy skończyłam Pulcia stała się śliczną Roszpunką. Gdyby jednak dziewczynce znudziła się ta księżniczka lub miała w planach wyjście nieoficjalne, Pulcia powiększyła swoją garderobę o dodatkową sukieneczkę.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

124/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *