Misie i inne pluszaki,  Zabawki klientów

Piesek na uśmiech

Wzruszył mnie list pewnej kobiety, która szukała jakiejś iskierki nadziei na uśmiech na twarzy i ciepełka w serduszku swojego młodszego brata, który przechodzi w ostatnim czasie ciężkie momenty. Szukała, szukała i… trafiła na moją stronę.

Znalazła jego ukochanego „Pieśka”, który nie przypomina już siebie sprzed lat.  Postanowiła zrobić bratu niespodziankę urodzinową i poddać pieska renowacji.

Maskotka przed naprawą

Piesek, dawniej w kolorze fuksji teraz mocno wyblakły przez co trudno było zgadnąć jaki powinien mieć teraz kolor. Zszywany i naprawiany dosłownie wszędzie. Wymagał wyprania i naprawy uszkodzeń.

Naprawa maskotki

Od dawna stosuję zasadę, że futerko czy tkaninę dobieram dopiero po zajrzeniu do środka maskotki. Po latach tkaniny blakną, szarzeją po wielu praniach. Trudno na podstawie zdjęcia przesłanego przez klienta określić prawidłowy kolor. Tak było również w przypadku tego psiaka. Sprułam go a następnie wyprałam. Dopiero gdy wysechł sprawdziłam oryginalny kolor miejscu szycia. I co? Oryginalnie był to kolor fuksji, czy też amarantowy. Gdybym jednak użyła takiego obecnie, piesek zmieniłby wygląd. Zabawne, w tym przypadku kolor potrzebny był kolor w odcieniu brudnego różu. Był wręcz idealnie taki jak ten sprany. 🙂

Niestety grzbiet i „czubek głowy” były tak zniszczone, że zastanawiałam się czy je zwęzić o szerokość szwów czy skroić te elementy na nowo. Mając pod ręką odpowiedni materiał, wymieniłam tylko te dwa elementy. Resztę wykorzystałam ponownie i uszyłam pieska na nowo. Nie widać różnicy. Nie udało mi się znaleźć takich oczu jak miał oryginalnie zatem odmalowałam je na nowo i polakierowałam. Zamiast bawełnianej spranej obróżki, ma w tej chwili świeżą z czarnej aksamitki. Wszystkie kropki itp są w tym samym miejscu co oryginalnie.

Maskotka po naprawie

Pomimo użytych nowych materiałów do uszycia maskotki, nie widać zupełnie różnicy. Piesek wygląda jak nowy, chociaż lekko sprany. Mam nadzieję, że niespodzianka się uda a piesek przyniesie mnóstwo szczęścia chłopakowi. Musi wiedzieć, że ma siostrę, która bardzo go kocha i wspiera z całych sił.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

204/2021

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *