Lalki,  Zabawki klientów

Lalka Minerva

Kiedy wyjęłam ją z pudła, w którym do mnie przyjechała, nie mogłam uwierzyć. Lalka wyglądała jak nowa a ma ok 70 lat! Moja klientka pamięta, jak otrzymała ją od rodziców pod choinkę. Jak dobrze było im razem. Ile lalek chciałoby tak wyglądać w tym wieku. Obecnie lalka uległa wypadkowi, wnuczęta urwały jej ręce. Pech i nieszczęście, ponieważ właścicielka chciałaby sprezentować ją wnuczce pod choinkę.

Teraz, kiedy święta dawno za nami mogę o tym nareszcie napisać.

Lalka przed naprawą

Lalka z wiekiem straciła rzęsy. Miała pęknięcie w kąciku ust oraz odprysk malatury na dwóch paluszkach. To wszystko, nie licząc wyrwanych rączek. Była czysta jak wyjęta z pudełka przed 70-ciu laty. Nawet rumieńce na policzkach i pulchnych kolankach i dłoniach się zachowały. Cudowności.

Naprawa

Tak sobie myślę, że mniejszym stresem jest dla mnie naprawa mocno zniszczonych lalek niż takich perełek, których nie naruszył ząb czasu. Kiedy zdemontowałam główkę i zajrzałam do środka, zrezygnowałam z dorabiania rzęs. Musiałabym zdemontować cały mechanizm oczu a to oczy śledzące czyli takie, które poruszają się w zależności od położenia główki. Stwierdziłam, po co niszczyć coś co działa tylko dla rzęs.

Zajęłam się natomiast pęknięciem w kąciku ust. Podkleiłam je od środka. Z zewnątrz lekko podmalowałam aby uszkodzenie nie rzucało się w oczy. Odpryski na paluszkach uzupełniłam glinką i pomalowałam. Założyłam nowe gumki w rączkach.

Lalka po naprawie

I ot cała naprawa. Przyjemnością było odzianie lalki w nowe ubranko. Od samego początku widziałam ją w kompleciku, zrobionym przez moją mamę. Klientce spodobała się taka stylizacja. Zapakowałam lalkę w ładne pudełko przewiązane dużą czerwoną wstążką i wysłałam prosto do wnusi z liścikiem od kochającej babci. I tak po blisko 70 latach lalka z powrotem znalazła się pod choinką jako gwiazdkowy prezent. Wspaniała historia.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

203/2021

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *