Lalki na sprzedaż

Nowy sklep z używanymi zabawkami

Tworzenie zabawek dla dzieci to moja wielka pasja. Przez ostatnie lata powstało ich mnóstwo. Ta ciągła chęć robienia czegoś innego, wyjątkowego sprawiła, że podejmowałam się różnych wyzwań. Próbowałam chyba każdej techniki rękodzieła by stworzyć coś swojego, innego i niepowtarzalnego. Odnalazłam tą, która daje mi największą satysfakcję.

W czasach, kiedy nasze dzieci mają absolutnie wszystko. W czasach gdy rękodzieło to już coś zupełnie zwykłego. W czasach gdy zalewamy świat ciągle nowymi i ciągle lepszymi rzeczami, postanowiłam się zatrzymać.

Z początkiem tego roku zaczęłam odnawiać stare zabawki. Chciałam dać im drugie życie, po to aby nie wylądowały na śmietniku a ich miejsce na półce nie zajęła kolejna, nowa zabawka. Sprawiałam, że lalki i maskotki, które straszyły swoim wyglądem, były zepsute i zniszczone, odzyskiwały swój dawny urok. Stawały się znów piękne i nowe. I wtedy stało się coś niezwykłego.
Zaczęli pisać do mnie ludzie, którzy chcieli odnowić swoje zabawki z dzieciństwa. Zabawki, które pragnęli przekazać swoim dzieciom. Okazało się, że jestem im potrzebna, że niewiele jest osób, które zajmują się naprawą lalek i zabawek.

Mój dom z dnia na dzień zapełniał się starymi, zniszczonymi i zapomnianymi lalkami i maskotkami. I wiecie co? Moja córka, otrzymała dzięki temu piękną naukę o tym, że nie potrzebuje super drogich zabawek, że nie musi mieć absolutnie każdej zabawki ze sklepowych półek, którymi raczą nas reklamy w telewizji. Moja mała kierowniczka otacza opieką absolutnie każdą lalkę, która trafia do mojej pracowni. Śmieję się, że dzięki niej wraca tym lalkom duch zabawy.

Ludzie odnawiają różne rzeczy. Ja odnawiam zabawki. Dzięki mojemu recyklingowi nie trafią na śmietnik a dzięki temu, czyż nie dbam o nasze środowisko?

Postanowiłam otworzyć w tym miejscu sklep, w którym będzie można kupić używane zabawki ale w nowej odsłonie. Mam nadzieję, że spotka się z zainteresowaniem osób, które poszukują ciekawych zabawek. Odnowione przeze mnie lalki, to nowe, piękne zabawki. Sprawiam, że są jedyne, niepowtarzalne, wyjątkowe i z duszą.

Nie kończę jednak z rękodziełem tak definitywnie. Dziergam już w tej chwili tylko na zamówienie. Moja Mama natomiast, ma wciąż ogromną ochotę na dzierganie, zatem w sklepie pojawią się również nowe zabawki z włóczki.

Zapraszam zatem do pierwszego sklepu z używanymi lalkami i zabawkami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *