Lalki,  Zabawki klientów

Niespodziewana piękność

Zastanawiałam się jak zatytułować dzisiejszy wpis. Identyczną lalkę jak ta mojej klientki mam schowaną gdzieś w pudłach. Nie spodziewałam się, że po odświeżeniu może być tak śliczna.

Przyjechała do mnie na czyszczenie, ewentualną naprawę mechanizmu oraz po nowe ubranko.

Lalka była brudna w środku. Po odkręceniu mechanizmu udało mi się ją ładnie wyczyścić. Pierwotnie lalka płakała i śmiała się. W tej chwili mechanizm buczy. Generalnie nie zajmuję się naprawą elektronicznych zabawek. Umówiłam się jednak z klientką, że zerknę czy coś można zrobić. Mechanizm jest czysty w środku. Wyczyściłam płytę z dźwiękiem tak jak czyści się winylowe płyty (wygląda identycznie). Igła jest czysta. Tak, mechanizm działa jak gramofon. Płyta w środku wygląda jak miniaturowy winyl a igła jest prawie niewidoczna. Generalnie wydaje się, że wszystko jest na swoim miejscu. Wydaje mi się, że to silniczek tak buczy. Nie mam pojęcia dlaczego. Po włożeniu baterii mechanizm zaczyna pracować i jedynie „puknięcie” w ustnik wyłącza go na chwilę. Lalka śmieje się lub płacze w zależności od włożenia odpowiedniej strony płyty. Kombinowałam na wszystkie sposoby. Ustnik zamontowałam w ustach. Pożyczyłam od córki smoczek magnetyczny. Myślałam, że może to on włącza i wyłącza lalkę. Niestety nie. Poległam.

Pozostało mi zatem ułożyć jeszcze włosy lalki i uszyć ubranko. Kiedy zobaczyłam jej śliczne blond włosy od razu stanęła mi przed oczami. Chociaż czekałam na sugestię klientki, uszyłam jej w między czasie biało – różową kreację. Uszyłam tylko częściowo, bo sukienkę zrobiła mama. Lalka dostała białą, robioną na drutach z cienkiej włóczki sukienkę, tiulową haleczkę oraz pufiaste majtaski z kokardkami po bokach no i butki. Jeśli moja wizja nie spodoba się klientce, zrobię jej nową stylizację a tę zostawię dla swojej lalki. Chociaż ta moja będzie musiała trochę poczekać. Nie mam czasu by ją teraz oczyścić. W mojej też mechanizm zepsuty więc pozostanie niema.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

62/2021

2 komentarze

  • Paulina

    Dziekuję serdecznie! Piękna wyszła nic bym nie zmieniła, chociaż pewnie odezwe się jeszcze po koleje ubranka bo moje córeczki pewnie będą chciały ja przebierać:)
    Pozdrawiam,

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *