Lalki,  Zabawki klientów

Stara niemiecka lalka

Ta gumowa lalka ma prawie 60 lat. Mama właścicielki kupiła ją kiedyś od pracownika, który wyjeżdżał do NRD i Czechosłowacji. Była śliczna, wiele lat towarzyszyła w życiu mojej klientki. Czas zrobił jednak swoje. Guma popękała, ściemniała. Oczka wyszły prawie na wierzch. Lalka straciła rękę i nogę.

Lalkę wyczyściłam. Gumę udało się ładnie skleić. Z grubsza pozbyłam się również ciemnobrązowego koloru. Do naprawy oczu musiałam podejść bardzo ostrożnie. Guma już ze starości pęka więc musiałam uważać gdy je wyjmowałam z główki.

Okazało się, że gałki oczne umieszczono innych niż zazwyczaj otoczkach. Prawdopodobnie pod wpływem wysokiej temperatury stopiły się i dlatego tak wyglądały. Gałki były mocno zniszczone. Po wyjęciu z otoczek musiałam je wyszlifować aby pozbyć się stopionego plastiku i matowej powierzchni. Pomalowałam je, dorobiłam nowe rzęsy i osadziłam w kopułkach, które wcześniej odpowiednio poprawiłam.

Nie udało mi się znaleźć zapasowych rączek. Urwana rączka pozostała zatem na miejscu. Ubranko, które kiedyś uszyła dla laleczki jej właścicielka odświeżyłam. Dla świeżości podmalowałam włoski i buźkę. I tak laleczka nie straszy już swoim wyglądem.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

116/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *