Lalki,  Lalki na sprzedaż

Erika

Erikę kupiłam na targu staroci. Leżała na samym dnie wielkiego pudła. Brudna, z potarganymi włosami, przygnieciona przez inne lalki wrzucone tam niedbale. Trochę z litości wzięłam ją na ręce. W sumie nie była zniszczona. Ciałko uszyte z grubej bawełny było w doskonałym stanie. Nic dziwnego, to lalka z niemieckiej fabryki Schildkröt. Jest sygnowana maleńkim żółwikiem.

I tak ta mała lala trafiła do mojego domu. Byłam niezwykle ciekawa jej historii. Jej buźka jest mało popularna, nie spotkałam się z nią jeszcze. Zaczęłam szukać informacji w internecie. Trochę to trwało zanim trafiłam na niemiecką stronę http://www.spielzeugausstellung.com. Tu znalazłam informację o tym modelu lalek Schildkröt.

Erika to model Schlummerle

Modele Schlummerle i Schmollschlummere były produkowane w różnych rozmiarach i wzorach od początku i połowy lat 60. Nadal uczestniczą w programie Schildkröt – Puppen GmbH, Kaufbeuren od 1990 roku w Turyngii.

Model Neger – Schlummerle był oferowany pod nazwą Sonny.

Wypełniony pianką korpus z tkaniny, winylowe linki integracyjne, obrotowa głowica z winylu, wszyte blond włosy saran, niebieskie senne oczy z rzęsami w metalowych obudowach, zamknięte modelowane usta.

Na niemieckich stronach internetowych ceny tych lalek wahają się w granicach nawet 50 EUR.

Erika trafiła do kąpieli. Dokładnie ją wyczyściłam. Włosy odświeżyłam oraz ułożyłam na nowo. Lalunia otrzymała nową, robioną na drutach sukienunię. Jest teraz jak spod igły. Jeszcze pachnie świeżością a błękit jej oczu jest powalający.

Erikę można kupić za 70zł. Będzie pięknie zapakowana i z powodzeniem może stać się upominkiem zarówno dla dziecka jak i kolekcjonera starych lalek.


Zdjęcia oraz informacje o modelu pochodzą ze stron:

  1. http://www.spielzeugausstellung.com
  2. https://picclick.de

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *