Lalki,  Zabawki klientów

Karolcia

Szybka akcja reanimacja. Karolcia czekała bardzo długo na swoją kolej. Kiedy przyszedł jej czas, wpadła na weekend by doprowadzić ją do ładu i już musi wracać do domu. Tam czeka na nią mała właścicielka, która nie może znieść rozłąki z ukochaną przyjaciółką. Największym stresem dla dziewczynki było aby Karolcia się nie zmieniła.

Niezwykle trudne zadanie. Szmaciana laleczka ma ok 8 lat. Uszyto ją z delikatnej bawełny, która w tej chwili świeciła dziurami a każdy ruch groził kolejnymi zniszczeniami. W najgorszym stanie była szyja. Ciężka głowa sprawiła, że lalka mocno w tym miejscu pracowała.

Lalki nie prałam. Bałam się, że materiał tego nie wytrzyma. Rozprułam ją z boku i niezwykle delikatnie wyjęłam wypełnienie. Okazało się, że buźka jest wyhaftowana na wypełnieniu. Gdybym je wyjęła, zniszczyłabym twarz a tego nie mogłam zrobić. Okazało się to niestety problemem. Pozostałą część lalki przewróciłam na lewą stronę. Za zgodą klientki skróciłam o ok. 1cm nóżki aby pozbyć się dziur w tym miejscu. Reszta ciała została przeprasowana a następnie wzmocniona fizeliną z klejem. Dzięki temu bawełna nie powinna się już przecierać. Niestety tkaninę wzmocniłam tylko do szyi, dalej nie pozwoliło mi wypełnienie w główce.

Po przewróceniu na prawą stronę, napełnieniu świeżą i mięciutką kulką silikonową zszyłam lalkę. Pozostało mi jeszcze ukryć dziurki na rączkach, pod pachami i na szyi. Obszyłam je ręcznie dodając element dekoracyjny, tak aby nie raziły za bardzo w oczy. Szyja rozlatywała się w rękach. Zszyłam ją tak aby skrócić jej wysokość. Dzięki temu lalka w tym miejscu jest sztywniejsza no i udało mi się choć trochę złapać delikatny materiał.

Za zgodą dziewczynki ukryłam przetarcia pod aksamitną tasiemką. Przyszyłam ją do lalki i dodatkowo wzmocniłam na bocznych szwach. Mam nadzieję, że to pomoże.

Lalka jest gotowa, ładnie wygląda. Na szczęście jest u dziewczynki, która o nią naprawdę dba. Widać jak bardzo zależy jej na Karolci. Myślę, że dzięki temu lalka przeżyje jeszcze wiele przygód chociaż wymaga w tej chwili większej uwagi i ostrożności w zabawie.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

85/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *