Lalki,  Zabawki klientów

Zuzia przyjaciółka nieduża

Zuzia to lalka mojej małej klientki. Z opowieści jej mamy wiem, że lala ma ok 23 lat a dziewczynka otrzymała ją w prezencie od swoich kuzynek. Zuzia towarzyszy jej zawsze i wszędzie. Nic dziwnego, że podupadła na zdrowiu.

Dziewczynka zgodziła się na kilkudniowe rozstanie ze swoją ukochaną lalą a tym samym dała jej szansę na powrót do dawnego wyglądu. Bardzo się cieszę a Zuzia jeszcze bardziej. Kto wie, może w innym domu trafiłaby w tym stanie już tylko na śmietnik..

Zuzia potrzebowała pilnej pomocy bo przez jej wątłe ciałko było już Kraków widać. Dziewczynka spakowała laleczkę do pudełka. Otuliła szalikiem na drogę a do mnie napisała poważny list z prośbą o naprawę lalki. Zaznaczyła, bym o nią dbała. Posłuchałam jej.

Wiem, że lalka miała pozostać jak najbardziej bliska oryginałowi. Pomimo poszukiwań nie udało mi się znaleźć identycznej bawełny. Biało niebieskie paski miały 5-6 mm a ja potrzebowałam niebieskie paski 2 mm a białe 3 mm. Cóż pozostało zrobić. Lalka mała, deseń nie może być zbyt duży a takiego skrawka żadna fabryka mi nie wydrukuje. Wydrukowałam sobie więc sama kawałek biało niebieskiej tkaniny. Paski nie wyszły bardzo mocne. Są lekko wyblakłe ale myślę, że to sprawia iż lalka nie wygląda na zupełnie nową. I tak naprawdę deseń nie razi po oczach bo tylu latach spranego błękitu.

Zuzię sprułam. Spreparowałam sobie potrzebne elementy by skroić nowe. Pozostawiłam tylko koroneczkę i kokardkę. Wyprałam je by czyściutkie przyszyć lalce z powrotem na swoje miejsce. Bawełnę wzmocniłam od środka fizeliną. Mam nadzieję, że starczy na kolejnych kilkadziesiąt lat 🙂

Kiedy skończyłam lalka wygląda jak dawniej. Wyblakłe paski wcale nie wyglądają źle. Zuzia ładnie się prezentuje. Uśmiecha się czekając na spotkanie ze swoją małą przyjaciółką.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

186/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *