Lalki,  Zabawki klientów

Truskawka

Naprawdę nie wiem dlaczego to właśnie imię przylgnęło w mojej głowie do tej lalki. Czy to te buciki, czy czerwone włosy, a może ten filuterny uśmiech? Lalka jakby się nie nazywała okazała się niezwykle cenną pamiątką. Jej właścicielka przysłała mi krótką wiadomość:

Pies pogryzł lalkę, która ma znaczenie sentymentalne w naszym domu. 
Co jej dolega: 

– urywa się głowa

– porwany brzuszek pod pachą

– brak spódniczki
Reszta uszkodzeń nie ma znaczenia. Chodzi o to, by lalka była w jednym kawałku.

Odpisałam jak zawsze i tak lalka trafiła w moje ręce.

Naprawa

Tylko spójrzcie, czy ta lalka nie śmieje się przez łzy? Jej oczka luźne w środku sprawiają, że zniknął jej błysk w oku. Patrzy zezem jakby goniła wzrokiem za swym oprawcą. Klientka przesłała mi zdjęcie zaznaczając co jest do zrobienia ale mi sumienie nie pozwoliło poprzestać tylko na tym. Kiedy ją rozebrałam z podartego sweterka zobaczyłam brudne łapki i buźkę, podarty brzuszek i włosy pełne psiej sierści. Zaproponowałam klientce próbę naprawy oczu a ona się zgodziła.

Wyprałam rączki, umyłam resztę lalki. Uszyłam nowym brzuszek, pozszywałam sweterek a wytarte serduszko wymieniłam na nowe. Uszyłam jej spódniczkę z czerwonego weluru.

Z oczętami problem był taki, że były wtopione na stałe w główkę. Nie było sposobu by je zdemontować i naprawić. Za zgodą klientki naprawiłam je od zewnątrz. Z boku główki, wymierzając odpowiednie miejsce zrobiłam cieniutki otwór przez który wprowadziłam do środka metalowy pręcik. On ustabilizował oczy na tyle, że patrzą na wprost. Są ruchome tak jak powinny chociaż chwilami blokują się. Wydaje mi się jednak, że to nie wielka cena za to aby lalka znów zdrowym okiem spoglądała wesoło na świat. Po operacji pozostały jej na pamiątkę dwie prawie niewidoczne kropki.

Jej włosy zrobione z włóczki nie nadają się do czesania. Pobawiłam się rolką do czyszczenia ubrań i pęsetą aby pozbyć się z nich psiej sierści.

Te wszystkie zabiegi naprawczo upiększające na pewno się jej przydały. Jeśli jest sentymentalną pamiątką nastał czas by odwdzięczyć się jej za wspólnie przeżyte chwile.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

226/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *