Lalki,  Zabawki klientów

Rosyjska lalka chodząca

Wiedziałam, że to złotowłosa laleczka, chociaż przyjechała jako siwa staruszka. Ta rosyjska lalka trafiła do mnie na renowację. Wymagała czyszczenia, nowej malatury na buzi i naciągnięcia gumek i drobnych napraw.

Uwagę przykuwają jej niesamowicie błękitne oczy. Z czyszczeniem nie było problemu. Włosy musiały jednak trochę się pomoczyć abym mogła pozbyć się szarego koloru. Udało się i teraz lalka prezentuje piękne złote loki. Zaślepiłam otwór po piszczku i naprawiłam buciki, które były na pięcie popękane. Skleiłam je kawałkiem tasiemki i mocnym klejem.

Kiedy lalka była już gotowa, pozostało mi uszyć jej już tylko sukienkę. Klienta przysłała mi starą kreację, według której miałam uszyć nową. Wybór koloru pozostawiła mi.

Lalka ma tak niesamowite oczy, że wybrałam kolor niebieski. Lejący cienki materiał skroiłam na podstawie wykroju sporządzonego ze starej sukienki. Miała już swoje lata i w kilku miejscach była mocno przetarta. Lalka wygląda teraz świeżo i tak jak przystało na jej wiek jak panienka z lat 70-tych.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *