Lalki,  Zabawki klientów

Pamiątki z zagranicznych delegacji

Kiedy właścicielka tych uroczych lalek była małą dziewczynką, jej tata dużo podróżował. Rozstania z córeczką osładzał prezentami przywiezionymi dalekiego świata. Ciężkie to były czasy więc oszczędzał diety wyjazdowe aby móc kupić jej między innymi takie lale. Tata na pewno doceniłby sentyment córki do tych upominków. W tej chwili moja klientka jest już babcią a te lale chciałaby podarować swojej wnuczce. Trafiły więc do mnie na lekką naprawę i odświeżenie.

Pierwsza pochodzi najprawdopodobniej z Niemiec. Ma ok 45 cm wzrostu i żadnej sygnatury. Jej oczy uległy uszkodzeniu.

Naprawiałam już tego typu uszkodzenia. Oczy w tych starych lalkach zatopione są w miękkiej plastikowej otoczce, która jakby topiąc się, wypływa na wierzch blokując ich ruch. Wystarczy je po wyjęciu z oczodołu odpowiednio dociąć i z powrotem obsadzić w główce.

Kiedy w końcu lala otworzyła oczy, ujrzałam śliczną buzię o złotych włosach. Klientka poprosiła o sukienkę dla niej i od razu pomyślałam o tej. Zielonej z białym kołnierzykiem. Zrobiła ją moja mama – specjalistka od dzierganych ubranek dla moich lalek. Czerwony akcent dodał jej uroku.

Jej koleżanka to niewielkich rozmiarów francuska lalka „Bella”. Wyjątkowa uroda tej lalki trochę nijak się ma do jej potwornie sztywnych włosów. Nie wiem czy były takie od samego początku ale w tej chwili nie pomogły żadne specyfiki. Włosy ułożyłam na tyle i le mogłam. Laleczce zacinały się oczy. Co ciekawe nie zawsze. Po zajrzeniu dom środka stwierdziłam, że nic im nie dolega. Może czyszczenie sprawi, że będą zacinać się rzadziej.

Zanim ją ubrałam w sukieneczkę, poprawiłam malaturę na ustach i przypudrowałam policzki. No, panieneczka jak ta Francuzeczka. 🙂

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

131/2021, 132/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *