Misie i inne pluszaki,  Zabawki klientów

Miś Kubuś

Kubuś to miś, który bawi już drugie pokolenie. Kiedyś przyjaciel dziewczynki, obecnie towarzysz jej małego synka. Kubuś jest kochany miłością wielką i to widać. Wyliniał futrzak w miejscach całusów i przytulasów. Miejsce przy nosku świeciło dziurą i to na samej krawędzi. Kraciasty materiał na uszach i łapkach poprzecierał się. Szwy się poluzowały.

I ponownie dylemat co robić. Potrzebuje Kubuś pilnej pomocy a przywiązanie chłopca jest tak wielkie, że strach zmieniać w nim cokolwiek.

Uzgodniłyśmy z mamą i chłopcem, że pokleję od środka miśka by zabezpieczyć go przed rozpadnięciem i dodatkowo uszyję mu ubranko.

Na szczęście kiedyś Kubuś uszyty był z grubego futerka i teraz po latach pomimo braku włosia nie było ono zbyt cienkie co niewątpliwie uratowało biedaka.

Standardowo rozpoczęłam naprawę misia od sprucia i wyprania. Na początek zajęłam się dolną jego częścią. Pozszywałam puszczone oczka i dziurki. Przejechałam maszyną wszystkie szwy by już nie świeciły szparami. Podkleiłam bawełną całość. Podartą, kraciastą tkaninę na nóżkach zastąpiłam futerkiem.

Następnie zajęłam się główką. By swobodnie się w niej poruszać, zdemontowałam oczy i nos. Zszyłam dziurę przy nosku. Uszy odprułam i po przewróceniu na lewą stronę podkleiłam je od środka. Udało mi się w ten sposób zabezpieczyć ten delikatny materiał przed przetarciem. Dzięki temu chociaż mordka nie ulegnie zmianie. Pozszywałam całość i podkleiłam. Zamontowałam z powrotem stare oczy i nosek.

Miś otrzymał nowe wypełnienie i stał się znów lekko pękatym misiem. Nadal ma wyliniałe futerko ale nie grozi już, że rozpadnie się przy kolejnym uścisku. Stał tylko bardziej sztywny z powodu dodatkowej warstwy tkaniny w środku.

Pozostało mi już tylko uszycie mu ubranka. Trochę się nakombinowałam aby dopasować wykrój portek i bluzeczki ale się udało. Pewnie profesjonalnej krawcowej zajęłoby to mniej czasu, najważniejsze jednak, że Kubuś jest już ubrany.

Fajnie się prezentuje cwaniaczek jeden…

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

184/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *