Lalki,  Zabawki klientów

Dobry zwyczaj – nie pożyczaj

Historia tej lalki, podobna jest do historii mojej ulubionej lalki. Podczas mojej nieobecności w domu, mama dała lalę malutkiej kuzynce do zabawy. Kiedy razem z ciocią wracały do domu, kuzyneczka nie miała zamiaru rozstawać się z bobaskiem więc moja mama pozwoliła jej go zabrać. Moja początkowa złość przerodziła się w rozpacz, kiedy gumowy bobas wrócił do mnie z porysowaną długopisem buźką. Zmywany zmywaczem do paznokci uszkodził twarz lalki.

Ta śliczna rosyjska lalka również trafiła do innego domu. Wróciła z powrotem w opłakanym stanie. Włosy powyrywane, rączki w częściach. Buźka porysowana a oczy przyblokowane. Na szczęście jej pierwotna właścicielka nie pozwoliła jej wyrzucić a teraz po latach postanowiła ją naprawić. Lalka przyjechała do mnie w ślicznej sukience, którą moja klientka uszyła dla niej nastolatką będąc.

Mojej klientce zależało na odbudowaniu włosów oraz doprowadzeniu lalki do ładu. Nowe włosy są w lekko chłodniejszym niż oryginalny odcieniu jasnego blondu. Rozpoczęłam mozolny proces wkłuwania pasemka włosów w każdą dziurkę. Odsłuchałam w tym czasie 12 tomów opowiadań Wiedźmina. 🙂

Dopiero gdy skończyłam włosy, zajęłam się resztą rzeczy do zrobienia. Lalkę umyłam. Naprawiłam blokujące się oczy. Zmyłam obdrapany lakier z ust. Przy okazji odkryłam, że ciemny kolor lalki to chyba efekt upływu lat, bo usta były wyraźnie jaśniejsze. Zrobiłam lalce nowy makijaż. Odnowiłam malaturę na powiekach, brwiach i ustach. Zamontowałam nowe gumki.

Sukienka bardzo ładnie zachowana i przede wszystkim porządnie uszyta, wymagała tylko poprawienia dziurek na guziki. Miałam już do niej przeznaczone specjalne buciki, o które poprosiła mnie klientka. Kiedy lalka stanęła na biurku, ubrana w sukienkę i buciki. Kiedy ułożyłam już jej włosy, pomyślałam że zabawię się trochę. Wyszperałam sweterek zrobiony przez mamę a w pudełku z ozdobami malutki kapelusik. Dorobiłam mu tylko brązową wstążkę z kokardą. Tak, tym razem będzie bez kwiatków, kucyków i wstążek we włosach.

Niech mi ktoś powie, że te lalki nie potrafią być śliczne. Są takie wdzięczne. Aż żal mi serce czasami ściska, jak widzę ogłoszenia tych lalek takich upadłych. Porządne lalki wielopokoleniowe.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

200/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *