Lalki,  Zabawki klientów

Lalka terapeutyczna

Nie wierzyłam, że może mi się udać. Tak bardzo bałam się zniszczenia lalki, że nie chciałam przyjąć tego zlecenia. Moja klientka, dosłownie wcisnęła mi tą lalkę na siłę. W pudełku, w którym przyszła był nawet liścik a w nim informacja, że jeśli się nie uda, to trudno. O co chodzi?

Ta niewielka lalka to bobas z oryginalnymi nieruchomymi oczami. Moja klientka poszukiwała takiego bobasa ale z oczami ruchomymi. Bobo miało być łyse, z twardym brzuszkiem i oczami, które się zamykają. Taka właśnie lalka potrzebna jej jest do zajęć terapeutycznych z dziećmi. Ponieważ nigdzie nie mogła takiej znaleźć, kupiła lalkę z nadzieją na możliwą przeróbkę. I tak trafiła do mnie.

Zatem ryzyk fizyk 🙂 Oczka lalki wyjęłam. Z czeluści moich pudeł wyszperałam oczy należące do innej lalki i przystąpiłam do przeszczepu. Oczy ruchome różnią się od tych zwykłych. Są przede wszystkim głębsze. Potrzebują zatem więcej miejsca w oczodole. Aby nowe gałki zmieściły się w środku, musiałam te oczodoły trochę naciąć. Jedno oko obstalowałam idealnie za pierwszym razem. Kiedy próbowałam to samo zrobić z drugim okiem, porażka. Ciągle wpadało mi do środka. Nie powiem, kilkanaście prób odbyłam zanim osiągnęłam żądany efekt. Udało się. Od środka zabezpieczyłam gałki oczne klejem montażowym. Bobasek całkiem fajnie teraz wygląda. Mam nadzieję, że oczy wytrzymają zajęcia.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

43/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *