Lalki,  Zabawki klientów

Lalka parasolka z pozytywką

Niezwykła lalka. Z informacji właścicielki wiem, że ma ponad 30 lat. Zamiast nóg – parasolka osadzona na stojaku z pozytywką. Gdy się ją przekręci, zagra klasyczną melodyjkę.

Po latach lalce wykruszyły się włosy i wymagała ogólnego odświeżenia.

Lalka była tak blada, że mój aparat nie mógł ustawić ostrości. Wybaczcie zatem niezbyt udane zdjęcia. No nic, jak to zwykle bywa, lalka trafiła na czyszczenie. Zdjęłam jej śliczną suknię, zdemontowałam głowę od reszty ciała. Usunęłam resztki starych włosów. Wszystko umyłam a sukienkę i kapelusz wyprałam.

Potem zajęłam się wkłuwaniem nowych włosów. Użyłam koloru najbardziej zbliżonego do oryginału. Ciemny kasztan idealnie pasuje do brązowych oczu tej eleganckiej panienki. Oryginalnie miała rozpuszczone loki do ramion. Zrobiłam jej zatem podobną fryzurkę.

Kiedy włosy układały się w zgrabne loki, zajęłam się zszywaniem sukni. Czarne kokardki układały się według własnego widzimisię, więc przyszyłam je do sukienki, zaszyłam dziurkę w tiulu, który zdobi wierzch sukni. W dawnych czasach panienki w takich strojach zawsze trzymały coś w ręku. Moja panna otrzymała więc zgrabną torebeczkę uszytą z koronki i ozdobioną srebrną tasiemką. Pasuje do kreacji gdyż koronka na sukni, czego może nie widać, również jest ozdobiona srebrną nicią.

Do kapelusza przyszyłam wstążkę aby zawiązać pod szyją kokardę. Ponieważ loki są dość sprężyste, przez co podnoszą kapelusz do góry, przymocowałam go jeszcze za pomocą ozdobnej szpilki. Policzki i usta podkreśliłam różem, by lalka nie była taka blada.

Lalka ślicznie się prezentuje. Szkoda, że nie mogę zrobić ładniejszych zdjęć. Na żywo wygląda dużo lepiej.

I jeszcze mała prezentacja….

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

197/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *