Lalki,  Zabawki klientów

Lalka MMM w nowej odsłonie

Fajnie, że mam już stałych klientów, którzy wracają z kolejnymi zabawkami, które potrzebują mojej pomocy. Tym razem w kolekcji lalek mojej klientki pojawiła się taka oto lalka sygnowana MMM. Potrzebowała odświeżenia, nowych rzęs w oku oraz a może przede wszystkim nowej fryzury.

Ciekawostka o MMM

Fabryka Lalek Driel-M w Mönchroden w Niemczech, której właścicielami byli Oskar i Elise Maar, produkowała lalki w latach 1920-1970. Lalki Pani E. Marthy Maar sygnowano 3 M’s, MMM.

Naprawa

Stara fryzura wyglądała jak nie wytykając, strzecha. Odejmowała cały urok tej ślicznej buzi. Aby ją zdemontować musiałam trochę pomoczyć ją w wodzie bo klej mocno trzymał. Okazało się, że pod peruką skrywa się pęknięcie. Naprawiłam je. Oczyściłam lalkę zarówno z resztek kleju jak i brudu nazbieranego przez lata. Decyzją klientki wymieniłam rzęsy w jednym oku na współczesne. Powieka była mocno przytwierdzona do szklanego oka, co uniemożliwiło mi zamontowanie rzęs tak jak to było w oryginale. Gęstą miotełkę naturalnych włosków zastąpiłam taśmą sztucznych rzęs. Różnicę widać tylko z bliska. Potem przyszła pora na szycie peruki. Na prośbę klientki lalka miała otrzymać długie proste włosy. Będzie pewnie nie raz czesana w kucyki czy warkoczyki. Pełna dowolność.

Kiedy skończyłam lalka nabrała nowego wyrazu. Jej robiona szydełkiem sukienka, wyprana już na nią czekała. Pomyślałam, że przyda jej się coś jeszcze. Wygrzebałam w zapasach biały sweterek i buciki. Tylko spójrzcie, to zupełnie nowa lalka.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

216/2021

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *