Lalki,  Lalki na sprzedaż

Lalka Max Zapf Colette Seria #48 16 1989 – 39

Lalka niemieckiej firmy Max Zapf – Colette. Zanim poszukałam informacji o tej lalce, nazwałam ją Lidka. No wiecie, jakoś tak mi na Lidkę wygląda. Mogłabym czesać ją bez końca. Ależ ona m włosy. Cienkie, delikatne i w dotyku dosłownie jak prawdziwe. Szczotka cudownie po nich sunie a one są tak posłuszne, że nawet nie mają zamiaru się splątać czy zmechacić.

To jedna z ładniejszych lalek w mojej kolekcji. Kupiłam ją u znajomego już handlarza. Wyprałam ciałko i gąbkę. Tak jak Tomek i Ela, Lidka również ma ciałko wypełnione profilowaną gąbką. Jest tak przyjemna w dotyku. Wygląda na nieśmiałą dziewczynkę o pięknych i kompletnych jak na ten wiek włosach. Lalka jest w końcu z 1989 roku.

Lidkę kupiłam w czerwonej sukience ale nie wiem czy jest to jej oryginalny strój. Jest ich około 7 wersji – przynajmniej tak doczytałam w internecie – ale nigdzie takiej kreacji nie znalazłam. Sukienka nie jest sygnowana logo Zapf.

Dla mnie to mało istotny szczegół, bo Lidka i tak otrzymała nową garderobę. Mama zrobiła jej śliczną sukienkę i pelerynkę. Różowe buciki idealnie do nich pasują.

Lidka jest wystawiona na sprzedaż. Na pewno spodoba się dziewczynce, która lubi czesać lalki. Mam tylko nadzieję, że nikt nigdy nie obetnie jej pięknych włosów.

Lidkę znajdziesz na półeczce w moim sklepie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *