Misie i inne pluszaki,  Zabawki klientów

Kaczorek

Oj, nie mógł się już podrapać po głowie ten biedny kaczorek. Niedowład w rączkach sprawił, że kaczorkowi trzeba było uszyć nowe łapki a raczej koszulinę. Ta oryginalna, po 27 latach życia sparciała doszczętnie. Kaczorek chyba sporo „kłapał” dziobem bo i ten wymagał naprawy.

Kiedy rozpoczęłam prace nad maskotką, okazało się, że dawniej była to zabawka interaktywna. Niestety elementy elektroniczne były zniszczone. Po rozmowie z klientką ustaliłam, że usuwamy wszystko. Po wypraniu zabawki sprułam ją i dopiero wówczas mogłam ocenić jej stan. Z koszulki prawie nic nie zostało. Prawa strona była doszczętnie zniszczona i tak naprawdę trzymała się tylko na szwach. Po spruciu okazało się, że futerko, z którego uszyto łapkę jest również uszkodzone.

Na podstawie zachowanych elementów koszuli, skroiłam nową. Dla wzmocnienia materiału, podkleiłam tkaninę fizeliną. Łapkę i dziób zszyłam ręcznie. Klientce bardzo zależało na zachowaniu oryginalnego stanu kaczorka. Poza odrobinę mniejszą kratką na koszuli, wygląda w tej chwili prawie jak nowy. Prawie, bo niestety 27 lat odbija się na kolorach, które nawet po praniu nie będą już śnieżno białe. Nie mniej kaczorek ładnie się prezentuje. Pozostawiłam z tyłu kieszonkę zapinaną na suwak. Może przyda się do przechowania jakiegoś małego sekretu…

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

173/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *