Lalki,  Zabawki klientów

Drewniana panienka

Była dla mnie sporą niespodzianką. Kiedy klientka przesłała mi jej zdjęcia, były trochę niewyraźne. Sądziłam, że to jakaś porcelanowa lalka do czyszczenia. Okazało się, że ta hrabianka jest zrobiona z drewna. Widzieliście kiedyś taką lalkę? Ja nie.

Lalka wymagała tak naprawdę tylko czyszczenia. Jedyna dziurka, jaką znalazłam i zszyłam była w kroku. Drewniane elementy były przybrudzone. Niestety producent nie zabezpieczył ich żadnym lakierem. Tej lalki nie mogłam umyć.

Ubranie mogłam zdjąć i wyprać w rękach. Suknia jest z grubego materiału. Schła sobie 2 dni. Pomijając brak dużego palca, nogi były w dobrym stanie. Brudne były ręce i głowa. Rączki zeszlifowałam delikatnie papierem ściernym. Wyglądają dobrze. Głowy a szczególnie twarzy nie zamierzałam szlifować. Zniszczyłabym malaturę. Delikatnie musnęłam tylko najbrudniejszy czubek nosa i brodę. Usta były bardzo blade na tle ciemnego koloru drewna. Podmalowałam je na delikatnie mocniejszy kolor, poprawiłam róż na policzkach.

Włosy również wymagały odświeżenia. Sądząc po kolorze wody po wypraniu sukni nagromadziło się w nich mnóstwo kurzu. Peruka jest zrobiona naprawdę solidnie. Włosy są gęste i dobrze przyklejone. Nie było szans na jej zdemontowanie i umycie. Pozostało mi tylko mycie na sucho. Głowa powędrowała do woreczka z sodą oczyszczoną. Kurz usunięty ale włosy trzeba ułożyć na nowo. Pasmo po paśmie rozczesywałam mokrym grzebieniem i nawijałam na wałki. Uważałam by nie zamoczyć twarzy. Ślad po wodzie byłby potem widoczny. Po kilku dniach za sprawą resztek sody oraz wody włosy pięknie się skręciły i nabrały blasku.

Oryginalnie panienka miała kolczyki. Został tylko jeden. Ponieważ nie miałam możliwości dorobienia drugiego, zrobiłam jej nowe kolczyki. Kamień wyjęty z uszu wykorzystałam do zrobienia wisiora.

Lalka jest mega wysoka. Aby zrobić jej zdjęcie musiałam posadzić ją na butelce 🙂 .

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

23/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *