Lalki,  Zabawki klientów

Radość przez łzy

Czasami historie moich klientów są niezwykle smutne. Owiane śmiercią w rodzinie, wspomnieniami i cennymi pamiątkami wywołują łzy podczas rozmowy. Ciężko pocieszyć, no bo jak? Wszystko co mogę zrobić, to zadbać o tą pamiątkę. Sprawić by mogła przynieść radość i miłe wspomnienie.

Ta rosyjska lalka to pamiątka po zmarłej żonie mojego klienta. Teraz, gdy na świat przyszła jego wnuczka, razem z prababcią dziewczynki postanowili lalkę odnowić i podarować maleńkiej dziewczynce. Lalka miała pęknięte ramię i uszkodzone mocowanie główki.

Mocowanie zrobiłam z okrągłego drewnianego palika. Pęknięcie na ramieniu niestety tak pracowało, że klejenie na wszelkie sposoby nie dawało żadnego efektu. Lalką za jakiś czas będzie bawiło się dziecko. Musiałam więc zrobić coś, co nie rozsypie się przy pierwszym rzucie na podłogę. Trudno, zastosowałam taker i zszywki. Nie jest to najestetyczniejsze rozwiązanie ale nie miałam wyjścia. Klient stwierdził, że powie kiedyś wnusi, że lala miała operację.

Poza naprawą lalki, klient poprosił o uszycie jej niebieskiej sukienki. To już najmniejszy problem. Miałam śliczny niebieski materiał, z którego uszyłam sukienunię. To wszystko co mogłam zrobić. Mam nadzieję, że ta śliczna lala będzie zawsze tą najważniejszą lalką pewnej dziewczynki.

Masz pytania dotyczące naprawy Twojej lalki lub pluszaka? Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Naprawa lalek Jeśli masz dodatkowe pytania dzwoń lub napisz .

83/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *