Zabawki klientów

Naprawa wózka dla lalek

Ten wózek był moim pierwszym, który naprawiałam. To był listopad 2018roku, kiedy wychodząc z przedszkola Helenki zauważyłam stojący w kącie wózek dla lalek. Był zniszczony, powiązany sznurkami i z podartą budą. Obraz nędzy i rozpaczy. Czekał go śmietnik. Spytałam dyrekcję czy mogę go naprawić. Ku mojej uciesze, zgodzili się. Jeszcze nigdy nie odnawiałam wózka dla lalek.

Renowacja

Przyznam, że kiedy go postawiłam w domu, nie miałam pomysłu jak go przymocować do stelaża. Gondola była przywiązana grubym sznurkiem do rączki wózka. Cały “latał”. Co tu dużo mówić wózek był porządnie wyeksploatowany przez dzieci. Jednocześnie, czego nie znoszę, był zimny i taki… plastikowy.

Usunęłam sznurek i zastąpiłam haczykami. Umyłam go, a następnie uszyłam wyściółkę. Do środka włożyłam jeszcze watolinę. Ukryłam w ten sposób haczyki. Z zewnątrz ozdobiłam szeroką koronką. Budę obszyłam na nowo i przymocowałam za pomocą zatrzasków. Teraz, kiedy materiał się wybrudzi można go będzie łatwo zdjąć i wyprać. Na koniec dodałam jedną z moich pościeli dla lalek. No teraz to, to jest wózek dla lalek.

Kiedy zawiozłam go do przedszkola ogromnie spodobał się dzieciom a ciotki nie wierzyły, że to ta sama zabawka.

Udało mi się ocalić fajną zabawkę przed śmietnikiem. Zabrzmi to może mało skromnie, ale ogromnie się cieszę z uzyskanego efektu.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *